Něco o mě

Majlo je potomkem dnes už téměř legendárního Interchampiona Pola (Poleposition) z italské chovatelské stanice Lantaka, který byl pro svůj 100% australský původ svého času v Čechách vyhledávaným krycím psem. 

Majlo je pěkný pes. K jeho exteriérovým přednostem patří zejména vzorově nasazený a nošený prut (rozuměj ocas), malé a výborně nasazené a nesené ucho, rovný, pevný hřbet a správná barva a pigmentace oka a očního víčka.

Majla si nesmírně ceníme pro jeho skvělou, přátelskou povahu, kterou projevoval už od štěněčího věku. Nikdy neničil a nelikvidoval byt v době naší nepřítomnosti. Je neuvěřitelně chytrý, poslušný a trpělivý. Poslouchá natolik, že s ním můžeme bez obav na volno trávit hodiny na procházkách v lese. Zásadně neštěká na lidi, kteří procházejí kolem našeho  plotu. Svoje teritorium si ale hájí tvrdě, a to až tak, že když se k nám do zahrady nějakou náhodou dostal ježek, začal s ním Majlík bojovat a nosit ho v zubech.

Majlo miluje dlouhé procházky, je náročným strávníkem a vyžaduje lidskou společnost, které dává přednost před společností psí. Rád si s námi hraje, nerad se nosí a sedět  paničce na klíně dlouho nevydrží.

Majlo, bohužel, nemá sklon k norování, ale k jiné myslivecké práci určitě ano. Protože nejsme myslivci, nepokoušeli jsme se zatím o žádnou zkoušku z výkonu.  

Majlo si oblíbil soutěžení ve výstavním kruhu, zejména proto, že je to skvělá příležitost, jak se dostat ke spoustě dobrůtek, které běžně jeho pánečci po kapsách nemívají. Naše společné výstavní začátky moc úspěšné nebyly a jednu chvíli jsem jeho výstavní kariéru už chtěla vzdát. Dnes jsem ráda, že jsem to tenkrát nevzdala.