Jak to všechno začalo? 

Od mých osmi let jsme měli doma vždy nějakého psa.  Mít psa bylo moje toužebné přání a jako dítě jsem otravovala rodiče a prarodiče tak dlouho, dokud mi můj pradědeček  nepřinesl jednoho dne v aktovce domů štěně. Od té doby už uběhlo víc než čtyřicet let a za tu dobu s námi v rodině žilo postupně několik psů.

Po delší odmlce začala naše rodina znovu uvažovat o tom pořídit si pejska. Shodli jsme se na malém, ale ne "gaučovém" plemeni  a nakonec jsme se rozhodli pro Jacka Russella Terriera - malého, nízkonohého teriéra s vynikajícími povahovými vlastnostmi, skvělého společníka, vhodného k lovu i k turistice, pro pejska, který nezkazí žádnou legraci. A tak jsme si přivezli domů našeho Majlíka z chovatelské stanice pana Jaroslava Pecháčka "Bohemia Pechos" z Horního Benešova u Bruntálu.

Všichni jsme si našeho pejska zamilovali natolik, že rozhodnutí o pořízení feny k našemu pejskovi do chovného páru nám přišlo přirozené a na podzim roku 2010 jsme si přivezli domů ze Slovenska naši Bublinku, která se narodila v chovatelské stanici paní Jany Krejčířové "Pylades"  v Libině u Šumperka. 

A tak jsme vlastně položili základ nové chovatelské stanici pejsků JRT, kterou jsme nazvali  "BALEFF GUN".